FAQ

Vaše časté
dotazy

Obecné dotazy


Moje Vagína nabízí ucelený balíček služeb, od konzultací s pečlivě vybranými odborníky až po návodné tipy na sebepoznání. Projekt Moje Vagína je nová škola sebelásky, která vám dovolí být doopravdy autentická. Pomůžeme vám najít vlastní zdroj i to, jak se na něj napojit. Ukážeme vám, jak se spojit sama se sebou. Naučíme vás pochopit 4 archetypy ženy, jak se proměňujeme během měsíce i během celého života, a jak z každé fáze vytěžit maximum. 

100% diskrétnost je pro nás hlavní zásadou!

Úvodní konzultace trvá 60 min. 

Odborné dotazy


Tato otázka má dvě roviny. Jedna se týká terapie aktuální mykózy a druhá prevence recidiv. O léčbě aktuálních potíží by vždy měl rozhodnout gynekolog, který provede vyšetření a posoudí celkový stav. Návštěvu gynekologa doporučuji rozhodně neodkládat. K prevenci vaginálních mykóz se uplatňují celkové vlivy jako je výživa, stres, hladina krevního cukru (vyhněte se sladkému) a místní vlivy, které mohou ovlivňovat PH pochvy. PH v pochvě musí být kyselé, aby se nemohly množit bakterie a kvasinky způsobující záněty. Upřednostňujte sprchování vlažnou vodou před koupelí ve vaně. Nedoporučují se pěny ani mycí gely, ideální je sprchování genitálů vlažnou vodou 1x, max. 2x denně. Přehnaná hygiena totiž může také PH pochvy negativně ovlivnit. Je vhodné sprchovat genitál a anální otvor po každé stolici, používání bidetu je víc nežli vhodné. Doporučuji nosit bavlněné spodní prádlo. Některé pacientky referují o ústupu potíží poté, co přestaly genitál holit. Celkově doporučuji konzumaci mléčných produktů s živými laktobacily. Lze použít i kapsle, které se zavádějí do pochvy a také obsahují laktobacily. Před jejich použitím je ale dobré konzultovat vhodnost s gynekologem, neboť může dojít k nadúžívání těchto kapslí a přemnožení laktobacilů. Doporučuji aplikaci malého množství jogurtu s živými laktobacily typu Hollandia do oblasti poševního vchodu či těsně za poševní vchod. Při menstruaci doporučuji preferovat vložky před tampony a měnit vložku kdykoliv je třeba, zbytečně s výměnou vložky neotálet. Při opakovaných mykózách je dobré máchat spodní prádlo v octové vodě stejně tak ručník k osušování genitálu a ten se doporučuje měnit denně a též máchat v octové vodě. Na závěr, čím méně chemických látek přijde do styku s genitálem ženy tím lépe. Do pochvy ženy bych doporučila maximálně trochu bílého jogurtu a penis. Při styku s ejakulátem avšak může dojít ke změně PH, neboť ejakulát má zásadité PH.  V případě následných mykóz lze doporučit použití kondomů nebo ejakulace mimo genitál ženy.

Při bolestivé menstruaci můžete vyzkoušet následující ověřené varianty:

1) Teplou sprchu nebo termofor na podbřišek a bederní oblast či zkusit radu našich babiček, přiložit na podbřišek teplou pokličku z trouby zabalenou do utěrky.

2) Na bolestivou menstruaci můžete použít přírodní bylinné čaje. Čaj si můžete doma uvařit samostatně z majoránky, řebříčku, hluchavky bílé, měsíčku, přesličky, kontryhele, heřmánku, mateřídoušky, nebo použít bylinnou směs namíchanou přímo na bolestivou menstruaci, kterou koupíte v bylinných lékárnách nebo ve speciálních bylinkářstvích. Většinou jsou v těchto směsích tyto byliny: hluchavka bílá, meduňka, oregano, maliník, mochna husí, drmek obecný, kontryhel, majoránka, řebříček, heřmánek, mateřídouška.  Základem bylinných čajů při gynekologických potížích jsou čaje z kontryhele, to je základní gynekologická bylina. V době menstruace vynechat kávu a alkohol

3) Dále můžete při bolestivé menstruaci používat analgetika, spasmolytika dle doporučení lékaře, který by měl ženu vyšetřit a vyjádřit se k příčině bolestivé menstruace. Doporučují se kapsle, které obsahují olej z pupalky dvouleté. Vhodné je doplnit vitamín B6 a C, vápník, hořčík, které jsou obsaženy v banánech, listové zelenině a v ořeších či mandlích.  

4) Další možností je obrátit se na fyzioterapeuta, který Vám ukáže základní cviky na uvolnění pánevního dna, eventuálně provede nápravu blokád kostrče. Radostnější formou uvolnění pánve je tanec, který je nejpřirozenějším pohybem pro ženu.

K udržení nebo navrácení hormonální rovnováhy se doporučuje maca, spirulína, plískavice, chia semínka, jablka, mrkev, třešně, datle, lněná semínka, anýz, fenykl, červená řepa, ořechy, broskve, mandle, med, hrách, čočka, fazole, vejce a zejména dostatek vody. Je třeba se zamyslet nad skladbou jídelníčku, omezit fast foody a zajistit přirozený přísun omega 3 mastných kyselin prostřednictvím ryb, semínek, vlašských ořechů a zejména se vyhýbat ztuženým tukům. Hormony se tvoří z tuků a cholesterolu a proto se doporučuje kokosový tuk, máslo, vejce, avokádo jako jejich přirozený zdroj zdravých tuků. V životním prostředí se vyskytují tzv. hormonální disruptory, které narušují tvorbu přirozených hormonů a pocházejí z kosmetiky, pesticidů na jídle, plastů a z různých čisticích prostředků. Skladujte potraviny ve skleněných nádobách namísto plastových, vyhněte se konzumaci z plastových lahví, které obsahují ftaláty a bisfenoly, čisticí prostředky nahraďte octem, jedlou sodou, citronem, nepoužívejte kosmetiku s obsahem parabenů. Dopřejte svému tělu dostatečný pohyb, procházky v přírodě, kvalitní spánek a vyhýbejte se stresu, kterému pomůže předcházet příjem hořčíku, vitamínu B a D.

Lechtivé dotazy


Napište nám

Nedaří se vám najít odpověď?

Nemůžete najít odpověď na svoji otázku? Neváhejte nám napsat. Odpověď vám zašleme co nejdříve. Váš dotaz může pomoci i ostatním. 100% diskrétnost zaručena.

Blog

Inspirujte se na
své cestě

Moje milá prsa

rozhodla jsem vám i za ostatní ženy napsat veřejný dopis. Zasloužíte si totiž mnohem větší pozornost, než je ta, která se vám věnuje. (Porno snímky se nepočítají)